افزایش 60 درصدی قیمت زعفران

خانه   اخبار   افزایش 60 درصدی قیمت زعفران

افزایش 60 درصدی قیمت زعفران

رییس اتحادیه زعفران خراسان رضوی غلام رضا میری طی مصاحبه اخیر خود خبر از افزایش 60 درصدی قیمت زعفران در سال اخیر داد.

 غلامرضا میری افزود متاسفانه به دلیل وجود بازار سیاه در سال اخیر در امر فروش زعفران , دلالان سودجو به جای فروشندگان زعفران توانستند حباب قیمت این گیاه ارزشمند ایرانی را به حدود 60 درصد قیمت زعفران افزایش دهند.این افزایش قیمت زعفران ناشی از افزایش هزینه های کاشت و برداشت نبوده بلکه حبابی از طرف دلالان بوده است.

همچنین ایشان افزودند که متاسفانه به دلیل تحریم های موجود و همچنین افزایش 60 درصدی قیمت زعفران و سخت گیری هایی در مورد صادرات زعفران از طرف گمرک ایران باعث شده است تا میزان صادرات زعفران 7 درصد نسبت به سال قبل کاهش پیدا کند. همچنین ایشان درخواست چندین ساله تولیدکنندگان زعفران را نیز درباره میزان عوارض صادرات زعفران و سخت گیری های گمرکی در مورد صادرات زعفران را اعلام کردند.

قیمت زعفران,صادرات زعفران,فروشندگان زعفران,فروش زعفران,زعفران,تولیدکنندگان زعفران,خرید زعفران,زعفران قاینات,افزایش 60 درصدی قیمت زعفران,زعفران عمده,فروش زعفران عمده,سرگل

متاسفانه در سال اخیر به دلیل وجود سخت گیری های گمرکی صادرات زعفران کاهش چشمگیری نسبت به سال قبل و سال های قبل داشته است همچنین به دلیل وجود دست های پنهان دلالان سودجو در بازار , قیمت زعفران افزایش به سزایی داشته است که خود همین موضوع باعث ضرر کشاورزان و نا امیدی از کشت زعفران بوده است. متاسفانه تا به امروز هیچ گونه نهاد معتبری بنا نشده است تا میزان تولید فروش زعفران و همچنین صادرات زعفران را مورد بازبینی قرار دهند تا بتوان در کنار ثابت ماندن قیمت زعفران به فروش و صادرات زعفران به خارج ازکشور کمک نماید.

در حال حاضر که فصل برداشت زعفران آغاز گردیده است قیمت زعفران دارای ثباتی نسبی می باشد که این خبری خوب در مورد این طلای سرخ ایران می باشد. امیدواریم با سازماندهی و ایجاد نهاد های نظارت بر بازار این گیاه شاهد ثبات قیمت زعفران باشیم.

Comments are closed.