افزایش قیمت زعفران , عامل اصلی کاهش صادرات

خانه   اخبار   افزایش قیمت زعفران , عامل اصلی کاهش صادرات

افزایش قیمت زعفران , عامل اصلی کاهش صادرات

 

در حال حاضر با توجه به افزایش نسبی صادرات زعفران نسبت به سال قبل , مشکلات عدم ثبات قیمت زعفران باعث شده است تا صادرات در چند ماهه اخیر کاهش یافته و همچنین افزایش بی دلیل قیمت زعفران آسیب های زیادی به بازار زعفران صادراتی وارد کند.  

در حال حاضر با توجه به افزایش تولید زعفران توسط تولیدکنندگان زعفران ایرانی , شاهد افزایش بی دلیل قیمت زعفران به دلیل کاهش عرضه زعفران و در دست گرفتن بازار توسط دلالان زعفران می باشیم.  در طی یک ماهه اخیر با توجه به اینکه زمان زیادی از فصل برداشت زعفران نگذشته , شاهد افزایش چند صد هزار تومانی قیمت زعفران در بازار های زعفران بوده ایم که این موضوع باعث کاهش فروش زعفران در خارج از کشور و کاهش تمایل خریداران زعفران ایرانی در کشور های دیگر می شود.  همچنین این عدم ثبات قیمت باعث می گردد تا صادرکنندگان زعفران برنامه ریزی مناسبی در زمینه عرضه زعفران به کشور های دیگر نداشته باشند . 

این افزایش قیمت زعفران هم اکنون به ثبات چند روزه ای رسیده است که دلیل آن تعطیلی بازار های صادراتی می باشد . تا به الان دلیل تلاطم قیمت زعفران دلالان زعفران هست که با کاهش زعفران عرضه شده در بازار سعی بر افزایش قیمت زعفران داشته و همچنین این موضوع تاثیر بر کاهش عرضه زعفران توسط کشاورزان محلی نیز داشته و همچنین افراد دیگر نیز جذب خرید زعفران و دپو این محصول شده اند که متاسفانه جمیع این عوامل باعث مشکلاتی در قیمت و بالطبع کاهش صادرات زعفران ایرانی می شود. 

 

 

 

Comments are closed.