افزایش قیمت زعفران صادراتی نسبت به سال قبل

خانه   اخبار   افزایش قیمت زعفران صادراتی نسبت به سال قبل

افزایش قیمت زعفران صادراتی نسبت به سال قبل

با توجه به آمار ارائه شده در زمینه صادرات زعفران و همینطور فروش زعفران خارجی به صورت زعفران بسته بندی کوچک تر از 30 گرم و بیشتر از 30 گرم . اطلاعات ارائه شده حاکی از آن است که زعفران صادراتی با افزایش قیمت 200 دلاری نسبت به سال قبل مواجه بوده است .

طبق آمار گمرک , ایران در پنچ ماهه اول سال در زمینه صادرات غیر نفتی محصول زعفران , بیشتر از 60 میلیون دلار صادرات زعفران داشته است که حدود 27 میلیون دلار آن به صورت بسته بندی کوچک تر از 30 گرم و همینطور حدود 33 میلیون دلار آن به صورت زعفران بسته بندی بزرگ تر از 30 گرم می باشد . همینطور طبق آمار ارائه شده قیمت زعفران در پنج ماهه اول سال 1394 نسبت به سال قبل حدود 200 دلار افزایش داشته و به قیمت میانگین 1480 دلار فروخته می شود.

بر اساس قیمت زعفران ارائه شده توسط گمرک ایران میانگین قیمت زعفران صادراتی , میزان 1430 تا 1480 دلار بوده که البته با کاهش 28 درصدی صادرات زعفران بسته بندی نسبت به سال قبل , افزایش قیمت بیشتری در این زمینه بوده است .

زعفران ایران بزرگترین تولیدکننده زعفران و همینطور بزرگترین فروشندگان زعفران می باشد که با صادرات زعفران ایرانی به کشور های مختلف مانند هند , اسپانیا , امارات , ترکیه , ژاپن و … دارای رتبه اول صادرات در این محصول را داراست .

Comments are closed.