افزایش تولید و ثبات قیمت زعفران

خانه   اخبار   افزایش تولید و ثبات قیمت زعفران

افزایش تولید و ثبات قیمت زعفران

امیدوار بودیم تا این روز ها بعد توافق ژنو و شاهد بودن کاهش قیمت اقلام این کاهش قیمت را در زعفران نیز مشاهده کنیم که چنین نیز شد و امروز آماری در مورد افزایش تولید و ثبات قیمت زعفران به سمع و نظر شما دوستان خواهیم رساند.

طبق خبر منتشر شده در مورد آمار افزایش تولید زعفران رامین اسمی در گفتگو با خبرنگاه ایسان اظهار کرده است که : بر اساس مطالعات و آمارگیری ها امسال حدود 210 تن زعفران برداشت شده است که نسبت به سال قبل 10 تن افزایش تولید داشته ایم. وی اضافه کرد که شهرستان زاوه با 9000 هکتار سطح زیر کشت و تولید حدود 32 تن زعفران در استان مقام اول را دارد. همچنین ادامه داد که امسال با افزایش تولید زعفران کاهش چشمگیری در قیمت زعفران داشته ایم که این قیمت نیز بعد از توافقات ژنو نیز کاهش بیشتری داشت و امیدواریم ثبات نسبی در این مورد حاصل گردد.

همچنین غلامرضا میری رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران گفت : طبق تحقیقی که شخصا انجام داده ام کاملا شاهد افزایش تولید و ثبات قیمت زعفران هستیم. طی این تحقیق رو در رو با کشاورزان عموما از افزایش تولید و حتی افزایش دو براری تولید زعفران نسبت به پارسال خبر داده اند.

با این بررسی ها رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران اعلام می کند که حدود 30 تا 35 درصد افزایش تولید زعفران نسبت به پارسال در دو استان خراسان رضوی و خراسان جنوبی می باشد که موفقیتی بسیار چشمگیر می باشد.

همچنین میری در مورد میزان صادرات زعفران و قیمت زعفران صادراتی سخن به میان آورد که سالانه مبلغی حدود 380 تا 400 میلیون دلار برای کشورمان ارز آوری دارد و همینطور از قیمت زعفران صادراتی به عنوان Iranian Saffron یاد کرد که به قیمت های 1200 تا 1600 دلار به ازای هر یک کیلوگرم به فروش می رسد.

وی همچنین از تصمیمات دولت جدید حمایت و تشکر کرده و از اینکه حذف عوارض 5 درصدی و رفع مشکلات بر سر راه صادرکنندگان زعفران انجام گرفته تشکر نمود.

Comments are closed.