افزایش تولید زعفران,انتظار ثبات قیمت زعفران

خانه   اخبار   افزایش تولید زعفران,انتظار ثبات قیمت زعفران

افزایش تولید زعفران,انتظار ثبات قیمت زعفران

 

این روز ها , روز های طلایی زعفران است شلوغی کارکنان افزایش تولید زعفران و برداشت این گیاه با ارزش اما آینده این گیاه برای بازار های داخلی و صادرات به چه صورت خواهد بود؟ آیا باز هم مانند سال قبل افزایش قیمت خواهیم داشت؟ همان طور که در پست قبلی شاهد بودیم که معاون اتحادیه زعفران غلام رضا میری میزان افزایش قیمت زعفران در طول سال 1392 را 60 درصد بیان کرده بود “ افزایش 60 درصدی قیمت زعفران ” امیدواریم افزایش تولید زعفران باعث ثبات قیمت زعفران در ایران شود.

افزایش تولید زعفران,انتظار ثبات قیمت زعفران

طبق آخرین اخبار به نقل گروه خبرنگاران جوان طی محاصبه ای که با ممد علی شریعتی رییس اتحادیه زعفران کاران انجام داده اند : خبر های ایشان حاکی از افزایش 30 درصدی تولید زعفران در امسال سال 1392 می باشد. همچنین ایشان افزوده بودند به دلیل کاهش تولید زعفران در سال 1391 متاسفانه قیمت زعفران به صورت غیر منطقی افزایش پیدا کرده است.البته امسال با افزایش تولید زعفران به میزان 30 درصد بیشتر از میزان تولید سال قبل انتظار ثبات قیمت زعفران را در آینده داریم.

هرچند طبق عادت هر ساله قیمت زعفران در فصل برداشت آن کاهش پیدا می کند اما بیم آن می رود با رو به اتمام رفتن فصل برداشت زعفران قیمت زعفران دوباره صعود کند. همچنین در این روز ها بازار زعفران خبر هایی خوبی ز گوشه و کنار می شنود متاسفانه به دلیل کاهش صادرات زعفران در سال گذشته به میزان 7 درصد امسال عوارض صادرات زعفران حذف گردیده است ” حذف عوارض صادرات زعفران ” امید است ثبات در قیمت زعفران و همچنین ادامه دادن به لغو قوانینی به این شکل باعث افزایش میزان صادرات زعفران و همچنین افزایش تولید زعفران در سال های بعد باشیم.

 

Comments are closed.