افزايش قيمت زعفران در ماه رمضان

خانه   اخبار   افزايش قيمت زعفران در ماه رمضان


افزايش قيمت زعفران در ماه رمضان

عضو شوراي ملي زعفران از افزايش پنج درصدي قيمت زعفران طي چند روز گذشته خبر داد و گفت: افزايش تقاضا باعث افزايش قيمت پايه هر کيلوگرم زعفران از چهار ميليون و 250 هزار تومان به حدود چهار ميليون و 500 هزار تومان شده است.

علي حسيني – رييس انجمن توليدکنندگان و صادرکنندگان زعفران جنوبي خراسان جنوبي – در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار کرد: علت افزايش قيمت زعفران، بالا رفتن تقاضا براي مصرف اين محصول در فصل تابستان و ماه رمضان است چراکه در اين ماه صادرات زعفران به کشورهاي اسلامي افزايش مي‌يابد و از سوي ديگر به دليل افزايش سفرهاي توريستي و گردشگري بازار خريد و مصرف آن در داخل نيز رونق مي‌گيرد.

وي افزود: قيمت پايه هر کيلوگرم زعفران معمولي از حدود چهار ميليون و 250 هزار تومان به چهار ميليون و 500 هزار تومان رسيده است که البته بسته به کيفيت و نوع بسته‌بندي اين محصول تا حدود پنج ميليون و 600 هزار تومان نيز فروخته مي‌شود.

عضو شوراي ملي زعفران روند افزايش قيمت زعفران در بازارهاي جهاني را مثبت ارزيابي کرد و گفت: قيمت جهاني زعفران در بازارهاي جهاني از 1500 تا 2000 دلار متغيير است که با توجه به افزايش ارزش ريال و کاهش بهاي دلار در بازارهاي جهاني پيش‌بيني مي‌شود بهاي اين محصول به نرخ واقعي خود که بيش از 2000 دلار است نزديک‌تر شود.

حسيني ادامه داد: برخي مشکلات در صنعت زعفران و پايين بودن قيمت آن سبب شده بيشترين سود حاصل از تجارت طلاي سرخ به جيب دلالان و واسطه‌هايي برود که کمترين نقش را در توليد اين محصول داشته‌اند و کشاورزان که بيشترين سهم را در توليد دارند کمترين سهم را از تجارت زعفران ببرند.

وي تاکيد کرد: افزايش لجام‌ گسيخته و کاهش قيمت زعفران هر دو به ضرر توليدکنندگان زعفران است چراکه کاهش قيمت اين محصول باعث بي‌انگيزگي کشاورزان مي‌شود و افزايش بيش از حد قيمت آن نيز سبب مي‌شود تا همه کشاورزان به سمت کشت زعفران تمايل پيدا کنند که اين هم به نفع توليدکنندگان نيست.

فروشندگان زعفران,خريداران زعفران,توليدکنندگان زعفران,زعفران,صادرکنندگان زعفران,زعفران ايران,زعفران خراسان جنوبي,زعفران ممتاز

Comments are closed.