افزايش صادرات زعفران در شش ماهه دوم سال

خانه   اخبار   افزايش صادرات زعفران در شش ماهه دوم سال

افزايش صادرات زعفران در شش ماهه دوم سال

طبق گزارشي از سخنان رييس اتحاديه صادرکنندگان زعفران , غلامرضا ميري طي سخنان خود اعلام کرد که اميد است با حمايت دولت در شش ماهه دوم سال 35 درصد افزايش صادرات زعفران را در پيش داشته باشيم.

ايشان افزودند در حال حاضر ايران سالانه 150 تن صادرات زعفران را داراست که البته ايران داراي کشت سالانه 300 تن زعفران مي باشد.يکي از مناطقي که بيشترين کشت را در زمينه زعفران داراست خراسان جنوبي و در کل خراسان بزرگ مي باشد که اين سه استان در کنار هم توانسته اند ميزان عمده توليد زعفران را دارا باشند.

همينطور ايشان افزودند مرکز صادرات زعفران شهر مشهد مي باشد و عموما بيشتر زعفران توليدي در تمام نقاط کشور به شهر مشهد آمده و آماده صادرات مي گردند و تنها ميزان بسيار کمي در شهر هاي ديگر کشور صادر مي شوند.

صادرات زعفران ايران مدت زيادي است که انجام شده و ايشان افزودند که احتمالا امسال با افزايش توليد مواجه هستيم. سال گذشته آمار 300 تن توليد اعلام شده است و امسال مطمعنا ميزان توليد بيشتر خواهد بود. همينطور ايشان فافزودن با افزايش توليد کاهش قيمت زعفران را مشاهده خواهيم کردو همينطور سعي بر اين است که با حمايت بيشتر دولت در شش ماهه دوم سال ميزان 35 درصد افزايش صادرات زعفران را داشته باشيم.

ايشان افزودن در دولت يازدهم حمايت هاي زيادي در زمينه صادرات زعفران و فروش زعفران ايجاد شد که نتيجه آن افزايش 30 درصدي صادرات زعفران در 6 ماه اول سال را داشت و اميدواريم اين افزايش صادرات ادامه دار باشد.

Comments are closed.