اعلام آمادگي ايران براي صادرات زعفران به روسيه

خانه   اخبار   اعلام آمادگي ايران براي صادرات زعفران به روسيه

اعلام آمادگي ايران براي صادرات زعفران به روسيه

مدت کوتاهي است که کشور روسيه که يکي از بزرگترين مصرف کنندگان صيفي جات و محصولات کشاورزي مي باشد با تدارک اجلاس هاي مشترک در زمينه هاي اقتصادي با ايران ليستي از محصولاتي که مي توانند به ايران صادر کنند را اعلام کرده که در مقابل نيز ايران ليستي از محصولات کشاورزي قابل صادرات را اعلام نموده و صادرات زعفران در اين ليست به چشم مي خورد.

زعفران يکي از محصولات قديمي و سنتي ايراني مي باشد که به دليل خواص آن و همينطور زحمت زياد براي توليد زعفران موجب صادرات زعفران به تمام کشور هاي دنيا شده و ايران به عنوان بزرگترين توليد کننده زعفران سال هاست که در فروش زعفران با بهترين قيمت زعفران تلاش مي کند.

در حال حاضر با ايجاد بستر مناسب براي صادرات بيشتر زعفران به کشور روسيه از طرف جهاد کشاورزي ايران ليستي مبني برا محصولاتي که امکان صادرات به کشور روسيه را دارند اعلام کرده است که زعفران نيز در اين امر مستثني نمي باشد.

زعفران در کشور هايي مانند ايران و افغانستان و عموما کشور هاي آسيايي در مصارف خانگي و آشپزي ميزان مصرف بالايي دارد و در کشور  هاي غربي عموما از اين گياه در ساخت محصولات درماني و بهداشتي و در برخي موارد در محصولات صنعتي از زعفران ايران استفاده مي کنند. اميدواريم فروش زعفران به کشور روسيه و همينطور صادرات زعفران به اين کشور باعث ارز آوري بيشتري به ايران بوده و قيمت زعفران مناسب براي صادرات بتواند همکاري طولاني مدت براي کشور عزيزمان ايجاد کند.

Comments are closed.