آمار صادرات زعفران خراسان رضوی در سه ماه اول سال

خانه   اخبار   آمار صادرات زعفران خراسان رضوی در سه ماه اول سال

آمار صادرات زعفران خراسان رضوی در سه ماه اول سال

در سه ماهه اول سال 1393 میزان زیادی محصولات مختلف کشاورزی و صنعتی به کشور های مجاور و همینطور به دیگر کشور های قاره های دیگر نیز صادر شد. یکی از محصولات استراتژیک که امروز اطلاعاتی در مورد آن خواهیم داد آمار صادرات زعفران خراسان رضوی می باشد که میزان سه ماهه اول سال بیش از 420.000.000 دلار ارز آوری برای کشورمان داشته است.

میزان زیادی از تولید زعفران ایران در استان های خراسان رضوی , و خراسان جنوبی انجام می گیرد که یکی از بهترین زعفران های موجود زعفران قاین یا زعفران قائنات بوده که دارای کیفیت و قدمت زیادی در کشت زعفران می باشد.

البته قیمت زعفران و همینطور فروش زعفران داخلی دستخوش نوع کیفیت زعفران بوده اما صادرات زعفران ایرانی دارای آمار قابل ملاحظه ای است که طبق سخنان رئییس اداره صنعت و معدن خراسان رضوی صادرات زعفران با قیمت زعفران صادراتی اعلام شده به میزان 420.000.000 دلار ارز آوری داشته است که این میزان در سه ماهه اول سال 1393 می باشد.

صادرات زعفران ایران یکی از مهمترین محصولات موجود بوده که دارای جایگاه ویژه و مناسبی در خارج از کشور می باشد و خرید زعفران توسط تجار خارجی به زعفران قیمت مناسب انجام می گیرد که خرید ها به صورت زعفران فله و زعفران بسته بندی و در گرید های زعفران سرگل و زعفران پوشال عمدتا فروخته می شود.

Comments are closed.