آغاز دوباره صادرات زعفران به آمریکا

خانه   اخبار   آغاز دوباره صادرات زعفران به آمریکا

صادرات زعفران,صادرات زعفران به آمریکا,قیمت زعفران,زعفران,خرید زعفران,تولیدکننده زعفران,فروش مستقیم زعفران,زعفران صادراتی,زعفران سرگل

آغاز دوباره صادرات زعفران به آمریکا

با توجه به تغییر سیاست های خارجی و همینطور توافق های هسته ای , صادرات زعفران به آمریکا مجددا پس از حدود 15 سال دوباره آغاز شد . ایران بزرگترین تولیدکننده زعفران در دنیا می باشد که حدود 98 درصد زعفران دنیا در ایران در استان های خراسان جنوبی و خراسان رضوی تولید و صادر می شود .

در ایام تحریم های اقتصادی بر علیه ایران , مبادلات تجاری ایران با برخی کشور ها مانند کشور آمریکا دچار مشکل شده بود و تبادلات تجاری بین این دو کشور ممکن نبود . در این ایام خریداران زعفران در آمریکا , برای ثبت درخواست خرید زعفران ایرانی با استفاده از کشور های واسطه مانند اسپانیا استفاده می کردند . پس از آغاز دوباره روابط تجاری , صادرات زعفران ایران به کشور آمریکا مجددا از سرگیری شده است . در حال حاضر گمرکات تجاری دو کشور مبادلات مرسولات را پذیرش کرده و طبق قوانین تجارت جهانی عمل می کنند .

در حال حاضر کشور آمریکا مانند دیگر کشور های خریدار زعفران ایرانی امکان ثبت سفارش زعفران ایرانی را از طریق مبادی تجاری بین المللی دارد و در این شرایط فرصت مناسبی برای فروش مستقیم زعفران به کشور هایی است که تا به امروز با استفاده از واسطه های دیگر امکان صادرات را داشتیم .

Comments are closed.