آغاز دوباره صادرات زعفران به آمریکا

خانه   اخبار   آغاز دوباره صادرات زعفران به آمریکا

آغاز دوباره صادرات زعفران به آمریکا

با توجه به تغییر سیاست های خارجی و همینطور توافق های هسته ای , صادرات زعفران به آمریکا مجددا پس از حدود 15 سال دوباره آغاز شد . ایران بزرگترین تولیدکننده زعفران در دنیا می باشد که حدود 98 درصد زعفران دنیا در ایران در استان های خراسان جنوبی و خراسان رضوی تولید و صادر می شود .

در ایام تحریم های اقتصادی بر علیه ایران , مبادلات تجاری ایران با برخی کشور ها مانند کشور آمریکا دچار مشکل شده بود و تبادلات تجاری بین این دو کشور ممکن نبود . در این ایام خریداران زعفران در آمریکا , برای ثبت درخواست خرید زعفران ایرانی با استفاده از کشور های واسطه مانند اسپانیا استفاده می کردند . پس از آغاز دوباره روابط تجاری , صادرات زعفران ایران به کشور آمریکا مجددا از سرگیری شده است . در حال حاضر گمرکات تجاری دو کشور مبادلات مرسولات را پذیرش کرده و طبق قوانین تجارت جهانی عمل می کنند .

در حال حاضر کشور آمریکا مانند دیگر کشور های خریدار زعفران ایرانی امکان ثبت سفارش زعفران ایرانی را از طریق مبادی تجاری بین المللی دارد و در این شرایط فرصت مناسبی برای فروش مستقیم زعفران به کشور هایی است که تا به امروز با استفاده از واسطه های دیگر امکان صادرات را داشتیم .

Comments are closed.